Bu bölümde, şimdiye kadar bize yönelttiğiniz sorular ve bunlara verdiğimiz cevapları bulabilirsiniz ;

    * Canon kartuş modellerinde chip var sizin kartuşlarda chip var mı?
      Sitemizde gördügünüz CLI8 VE PGI5BK serisi kartuşlar, Epson ve Hp kartuslarimiz gibi en son versiyon otomatik resetlemeli chip takılı halde satılmaktadır. BU SAYEDE, PAHALI CHIP RESETLEME CİHAZLARINA, YA DA YAZICI ÜZERİNDEN  YAPILMAYA ÇALIŞILAN RESETLEME İŞLEMLERİNE GEREK KALMIYOR. KARTUŞUNUZ BİTTİĞİNDE TEK YAPMANIZ GEREKEN,      ÇIKARIP DOLDURUP YERİNE TAKMAK. KARTUŞLARIN ÜZERİNDEKİ CHIP’LER KENDİLERİNİ SIFIRLIYOR VE YENİ SATIN ALINMIŞ KARTUŞ GİBİ YAZDIRMAYA DEVAM EDİYOR.
      
    * Sattığınız kartuşlar mürekkep doldurulmuş halde mi geliyor yoksa mürekkep de almamız gerekecek mi?
      Sitemizde gördügünüz ve satışını yaptığımız kartuşlarımız, sizlere boş olarak  gönderilmektedir.  Yeni model chipli kartuşlar hassas yazıcılarda kullanıldığından,istediğiniz takdirde firmamız mürekkep ihtiyacınızı da karşılamaktadır.  Mürekkep ambalajlarımız 60ml. , 120ml. ve 280 ml. dir. Yazıcınıza ve ihtiyacınıza uygun mürekkepleri, Ürünler bölümünden inceleyebilirsiniz.DOLAN KATUŞ'lar, sadece ETACOLOR mürekkepleriyle birlikte kullanıldığında 1 yıl garantilidir.
      
    * Merhaba getirdiğiniz ürünleri çok beğendim tebrik ederim gerçekten günümüzün önemli ihtiyaçlarından, bayiniz olmayı düşünüyorum bu konu hakkında bilgi verirmisiniz.
      Bizim öncelikli amacımız, kısa sürede çok kazanmak yerine, uzun vadede marka haline gelmek ve kalıcı olmak. Bu süreçte sizin gibi, Türkiye'nin her yanından, beraber çalışabilecegimiz insanlara ihtiyacimiz var. Nihai hedefimiz, Dolan Kartuş'un ETACOLOR mürekkep ve DECLITE foto kağıtlarıyla beraber Türkiye'nin her tarafinda bulunabilir hale gelmesi.
      
    * Garantisi var mı bu kartuşların? Ben şu anda Epson yazıcımda CISS sistemi kullanıyorum fakat  kapağı açıp baktığımda kartuşun yan kapağındaki kalın naylon delinmiş ve mürekkep akıttığını farkettim. Böyle bir durum olduğunda değişim yaparmısınız?
      CISS/DMBS (devamli murekkep besleme sistemi) 'ni bizler de denedik ve kullandık. DMBS sistemlerinde kartuşların dediğiniz yerlerden mürekkep kaçırması bizim de başımıza geldi.  Ayrıca  yazıcıyı ya da mürekkep tankını yerinden oynattığınızda, dengesi çok hassas olduğu için bazen yazıcının içine mürekkep akıtıyor. Kullanılmadığı zamanlarda,  hortumlar hava yapıyor , hortumda kalan havayı gidermek icin her seferinde, 4-5 kere kafa temizleme işlemi yapmak gerekiyor, bu da mürekkep israfına sebep oluyor, yazıcının kapaği açık kalmak zorunda, yeni model yazıcılarda ozellikle scannerli modellerde hortumları bağlamanız çok zor   vs. dezavantajları var. İthalat yapan bir firma olduğumuz için CISS ithalatı da bir seçenekti fakat biz  tercihimizi  çok daha kullanışlı olan Dolan Kartuş'dan yana kullandık.  Ürünlerimize güvencimizden dolayı, ETACOLOR mürekkepleriyle birlikte kullanıldığında, bir sene içerisinde, yenisiyle değiştirebilirsiniz.
      
    * Bu kartuşlar zamanla tıkanma yapar mı? Şimdiye kadar şikayet geldi mi?
      Dolan Kartuş'ların tıkanmasi gibi bir durum sözkonusu değildir. Kartuşlarımızın çalışma mantığı orjinal kartuşlarla aynıdır. Orjinal kartuşlarda, çok uzun sure kullanılmayan ve üzerinde kartuş takılmadan bırakılan yazıcıların kafalarının kuruduğu görülmüştür. Bunu çozücü solvent yardımıyla halledemezseniz yazıcınızın yetkili servisinden yardım almanız gerekebilir. İthal ettiğimiz ve satışına başladığımız ürünlerimizden şimdiye kadar hiçbir şikayet gelmedi, aksine kullananlardan teşekkür dolu mailler alıyoruz. Çünkü bu ürünler bugüne kadar yapılmış en sorunsuz ürünler. Teknik olarak sorun çıkacak gibi gözükmese de sonuçta hiç kullanılmamış, mürekkep doldurulmamış olarak satıyoruz, Herhangi bir gözden kaçan aksaklık halinde bir sene boyunca birebir yenisiyle değiştirebilirsiniz. Zaten gördüğünüzde ne kadar pratik ve kullanışlı ürünler olduğunu anlayacaksınız.
      
    * Dolum mürekkeplerinizle tahminen kaç defa kartuş doldurabiliriz?
      Her bir kartus 10-12 ml murekkep almaktadir. Buna gore yaklasik olarak 60ml ile 5-6 dolum, 120ml ile 10-12 dolum, 280ml ile 25-28 defa dolum yapmaniz mumkundur.
      
    * Bu kartuşların üzerindeki chipler 3-4 doldurma sonrası yazmamazlık yapmaz değil mi?. Yani bu konuda garanti veriyor musunuz?
      Doldurma işlemi ve sayısı ile chipler arasında herhangi bir ilgi yoktur. Daha önceleri, onlarca defa doldurularak resetleyici ile resetlenmiş kartuşlar kullanıyorduk, herhangi bir chip arızası vermediler. Dolan Kartuş'lar otomatik resetleme özelliğine sahip chiplere sahipler. Yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılmak için üretilmişlerdir. Arıza halinde değişim süresi bir yıldır.

    * Bu kartuşlarla birlikte chip resetleyici almam da gerekiyor mu?
      Hayır, Dolan Kartuş'lar kendi kendilerini resetledikleri icin chip resetleyiciye de ihtiyaç duymuyorsunuz. Bazı modellerde mürekkep seviyesi azaldığında otomatik olarak kendini resetler bazı modellerde ise katuş btti uyarısıyla yerinden çıkarıp taktığınızda resetleme işlemi gerçekleşir ve yazıcıya dolu sinyali gonderir. Sizin yapmanız gereken, azalan kartuşu yerinden çıkarmak (bazı yazıcı modellerinde yerinden çıkarmaya bile gerek yoktur, üstten doldurabilirsiniz) , ve mürekkep doldurmaktır.

    * Kartuşlarınızın kullanım ömrü nedir?
      Dolan Kartuş'ların kullanım ömrü diye birşey soz konusu değildir. Yazıcınız çalıştığı sürece size hizmet vermek üzere tasarlanıp üretilmişlerdir.
      
    * Dün satın aldığım Epson yazıcı, muadil kartuşları kabul etmedi. Bu kartuşlar orjinal değil hatası vererek çalışmadı.
      Dolan Kartuş'larda böyle problemler kesinlikle yaşamazsınız. İthalatını yaptığımız  üretici firmanın asıl konusu chip üretimi olduğundan kartuşların üzerindeki chipler en son versiyondur. Muadil kartuşlar gibi yeni model yazıcılarda uyumsuzluk yapmaz.
      
    * Sitenize bugün rastladım. Dolan kartuşlardan almak istiyorum. Ödemeyi nasıl yapıyoruz, teslimatı ne şekilde yapıyorsunuz?
      Sipariş bölümündeki bankalara havale yaparak formu dolduruyorsunuz.. Ödemenizin alındığı gün, akşam 17:00 a kadar ürününüz anlaşmalı olduğumuz UPS Kargo ile kargolanacaktır.Bayii yapılanmamızı tamamlayana kadar Türkiye'nin her yerine kargo ile ürünlerimizi ulaştırabiliyoruz. Bulundugunuz yere göre bir ya da iki gun icerisinde elinize geçecektir.
      
      Sorularınız bize ulaştıkça burada yayınlamaya devam edeceğiz...

DOLAN KARTUŞ, ETACOLOR ve DECLiTE, ETAYTON Dış Ticaret'in tescilli markalarıdır. Bu sitedeki metinler, grafikler ve fotoğraflar yazılı izinsiz kullanılamaz.
DOLAN KARTUŞ NEDİR ?
Kullanım kılavuzunu görmek için tıklayın.
DOLAN KARTUŞ NEDİR ?